четвер, 25 січня 2024 р.

 

НМТ-2024: затверджено характеристики предметних тестів



Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальні характеристики  предметних тестів основного й додаткового блоків національного мультипредметного тесту 2024 року та схеми нарахування балів за виконання їх завдань.

Також визначено кількість і форми тестових завдань із кожного предмета та час на їх виконання.

Так, тести з української мови, української літератури, історії України, біології, хімії та географії міститимуть по 30 завдань, із математики й фізики – 22 і 20 відповідно, а з іноземних мов (англійської,  іспанської, німецької, французької) – по 32.

Нагадуємо: усі завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів. Зауважуємо також, що зміст завдань з історії України охоплюватиме лише події другої половини XVI – початку ХХІ ст.



понеділок, 22 січня 2024 р.


 Щороку 22 січня Україна відзначає День Соборності. А чи знаєте ви, коли офіційно затвердили цю дату? Коли вперше відбулася акція “Живий ланцюг”, яка й досі є однією з наймасовіших подій із нагоди свята? Кому маємо завдячувати, що наразі Україна єдина й неподільна та понад сто років тому проголосила Акт Злуки УНР та ЗУНР?

Перевірмо вашу обізнаність про історію Дня Соборності в невеликому тесті. Заодно відновимо історичні прогалини, якщо такі є, і підкажемо декілька корисних джерел для їх надолуження.

https://nus.org.ua/articles/dnyu-sobornosti-25-rokiv-perevirte-v-testi-shho-znayete-pro-istoriyu-svyata/ 

 Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) Україна відзначає День Соборності. Офіційно це свято встановлено Указом Президента України “Про День соборності України” від 21 січня 1999 року № 42.

Акт Злуки, проголошений 105 років тому – 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві, став епохальною історичною подією, коли українські землі об’єдналися в одній державі. Це стало основоположною віхою українського державотворення, увінчало соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття.


 


 

четвер, 11 січня 2024 р.

 


ЗНО для педагогів: дата та усі подробиці сертифікації вчителів у 2024 році


Вже у січні 2024 почнеться підготовка до сертифікації вчителів в Україні. Нагадаємо, що цей процес покликаний перевірити компетентність педагога.

У 2024 році вчителі пройдуть сертифікацію, в Українському центрі оцінювання якості освіти вже визначили дати проведення цього тесту. Деталі для вчителів повідомила начальниця відділу сертифікації педагогічних працівників Українського центру оцінювання якості освіти Юлія Романенко.

четвер, 4 січня 2024 р.

3-D -відеореконструкції давніх міст світу


Тривимірні відео-реконструкції древніх міст, нині абсолютно змінилися або зовсім зниклих, останнім часом стали важливою складовою історичної науки.

Комп’ютерні технології дозволяють в деталях відновлювати втрачені пам’ятки архітектури і цілі поселення. Вони служать «наочними посібниками», що дозволяють отримати комплексне уявлення про те, якими були Олександрія і Вавилон, Древній Рим і міста античної Греції, дізнатися, як розвивався Єгипет і з чого починався Париж. Представляємо добірку кращих відео-реконструкцій історичних міст світу.

ПЕРЕЙДІТЬ ЗА ПОСИЛАННЯМ


 


 

вівторок, 2 січня 2024 р.


 


 


 

 Акція "Зігрій воїна"

Аби зігріти душі і серця наших захисників волонтери нашого закладу долучилися до акції "Зігрій воїна", зробивши свій посильний внесок, закупивши парафін для окопних свічок, тим самим передаючи свою любов та прагнення Перемоги й миру.
Разом до перемоги!


 Зараз наша країна переживає важкі часи. Але війна неабияк згуртувала націю у боротьбі проти єдиного ворога і надала нового поштовху для волонтерського руху. Наш заклад не стоїть осторонь та активно долучається до благодійних справ, допомагаючи нашим воїнам – захисникам. Завдяки працівникам закладу освіти, учням,батькам і просто небайдужим людям було виготовлено 150 окопних свічок, 500 розпалювачів, випечено до 500 пирогів, зібрані теплі речі, килимки, закуплені ліки. Діти пакували у коробки не тільки продукти та речі, а і малюнки, листівки. Все це було відправлено нашим хлопцям на передову.

Тож збір продовжуємо. Працюємо задля перемоги. Нам потрібен віск, парафін, засоби гігієни, теплі речі.
Наближаймо перемогу разом! Все буде Україна!