четвер, 24 листопада 2022 р.

 

Щорічно в четверту суботу листопада в Україні та світі вшановують пам'ять жертв Голодоморів. 2022 року це буде 26 листопада.

Цього року вшанування пам'яті жертв сталінського режиму відбуватиметься під час повномасштабної війни Росії проти України. Знову проти українців росіяни застосовують геноцидні практики. Адже Росія в цій війні переслідує ту саму мету, що й під час Голодоморівзнищити українську ідентичність і націю. Трагічні події сьогоднішнього дня наочно показують нам всім, що дуже важлива жива пам'ять всіх жертв.

Тому українців закликають приєднатися до акції "Запали свічку". Де б ви не були — вдома, в будь-якому регіоні України чи за кордоном, ввечері 26 листопада потрібно запалити вогник у вікні як вияв скорботи за загиблими та віри в перемогу українців найближчим часом.

 

"Пам'ятаємо. Єднаємося. Переможемо".



 

Щороку в четверту  суботу листопада Україна вшановує память жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921-1923 та 1946-1947 років. 26 листопада 2022 року будуть 90-ті роковини Голодомору 1932-1933 років.

Голодомор –  акт геноциду українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932–1933 роках шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР та Кубані. Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення. Визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу законодавчо закріплене законом України “Про Голодомор 1932-1933 років в Україні”, ухваленим Верховною Радою 28 листопада 2006 року.

Україна внаслідок геноциду 1932–1933 років, масових штучних голодів 1921–1923 та 1946–1947 років втратила мільйони людських життів. Половина загиблих внаслідок Голодомору – діти та підлітки. Геноцид 1932–1933 років забрав життя орієнтовно 1,5 мільйона дітей віком до 10 років.

Нашим спільним обов'язком є гідно вшанувати вбитих голодом жертв комуністичного режиму і передати пам’ять про трагедію наступним поколінням. Для учнів 8-9 класів було проведено онлайн виховний захід до дня памяті жертв Голодомору «Жнива скорботи».

"Пам'ятаємо. Єднаємося. Переможемо".





 День Гідності та Свободи – це свято, яке було започатковано у 2014 році указом Петра Порошенка. Встановлене воно на честь Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Днем свята обране 21 листопада – дата одразу двох визначних для України подій: президентських виборів 2004 року, які стали початком Помаранчевої революції, та початку Євромайдану.
В 2004 році 21 листопада відбулися вибори президента, на яких Віктор Янукович переміг Віктора Ющенка. Результати виборів і фальсифікації обурили українців, і тисячі протестувальників зібралися на Майдані незалежності. Після кількох тижнів Помаранчевої революції Верховний суд назначив повторне голосування, на якому переміг Ющенко.
Через 9 років в 2013 році відбулися трагічні події на Майдані, які коштували життя багатьом громадянам. Тоді з 21 листопада тисячі громадян зібралися на Майдані незалежності з протестами проти курсу на Росію. Протягом трьох місяців протестувальники вимагали продовжити Євроінтеграцію та припинити застосування грубої сили до громадян. 18-20 лютого відбулися жорсткі сутички з протестувальниками. Десятки українців загинули.
Свято прославляє волелюбність і мужність нашого народу, прагнення до демократії, вшановує національні інтереси держави і права людини.
Учні 9 класу здійснили віртуальну екскурсію у музей « Героїв Небесної сотні», відвідали віртуальну виставку фотографій « Революція гідності у світлинах», ознайомилися з вуличними стендами « Місця Революції Гідності» із візуалізацією локацій, описом подій, які відбувалися взимку 2013-2014 роках, спогадами їх учасників.
Віртуальна екскурсія “Майдан: від незалежності до свободи” https://old.uinp.gov.ua/maidan-museum-tour/main.html
Віртуальна виставка фотографій “Революція гідності у світлинах” https://www.maidanmuseum.org/uk/node/636
Документально-музичний фільм «Україна. Майдан. Перезавантаження» https://drive.google.com/.../1h6qOVq3iPtOHGiZs0DOdVJ.../view
“Вуличні стенди “Місця Революції Гідності” http://maidanmuseum.org/.../miscya-revolyuciyi-gidnosti1
Вы, Люда Білоус, Любов Ткаченко и ещё 26

 

21 листопада наша країна відзначає День Гідності і Свободи. Нажаль, зараз наша держава переживає не найкращі часи. Українцям намагаються довести, що вони ні на що не здатні, що дивитися в Україні немає на що і світові до нас байдуже. Проте, цифри статистики та факти говорять нам речі абсолютно протилежні. Є безліч здобутків українців, які не зітруться з пам'яті ні за яких умов.
По-перше, ми маємо пишатися своєю мовою, яка за підсумками світових конкурсів є однією з найкрасивіших мов планети. Пишатися нашими працьовитими, вольовими та веселими людьми, що своїми силами та згуртованою працею, хоча й повільно, але впевнено, виводять Україну на один рівень з економічно розвиненими країнами світу.
Ми маємо пишатися своїми традиціями, мелодійними піснями, квітучими ланами і кожною частинкою своєї неосяжної Батьківщини.
Сотні видатних українців були та залишаються творцями світової історії. Художники та науковці, політики та композитори, актори та письменники – всі вони дають нам можливість за кордоном чи в себе вдома з гордістю сказати: «Я – українець!». Учні 10-11 класів зіграли в онлайн інтелектуальну гру « Гідні бути українцями», під час якої розширили знання про власну країну.