четвер, 8 травня 2025 р.

 Урок до Дня пам’яті: інтерактивні картки для глибокого осмислення історичних подій

8 травня Україна відзначає День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Символом пам’яті про страшні жертви Другої світової є мак пам’яті, його використовують у ці дні на знак шани до загиблих. Гасло кампанії до 8 травня цього року «Пам’ятаємо! Перемагаємо!», тож під час уроків у ці дні варто підкреслювати важливість історичної пам’яті та говорити про Україну як про націю, що досі виборює свою свободу і незалежність. Щоб провести змістовний та глибокий урок-осмислення Дня пам’яті, учитель історії та розробник онлайн курсів Микола Попадюк розробив інтерактивні картки для учнів початкової, середньої та старшої школи. Ви можете використати для ваших уроків усі завдання з карток або обрати ті, що найкраще відповідають інтересам та запитам ваших учнів. 

середа, 7 травня 2025 р.

Серед підлітків почав поширюватися новий небезпечний тренд – гра «Червоні двері, жовті двері», також відома як «Двері розуму», що передбачає введення гравця у трансоподібний стан.

 

середа, 9 квітня 2025 р.

Історія за повною програмою: як хакнути найскладніші питання на НМТ


               Історія за повною програмою: як хакнути найскладніші питання на НМТ

Яке питання на НМТ легке, а яке — важке? У кожного свої критерії. Ми запитали в експерта — вчителя історії Артура Бабенка, які завдання він вважає найскладнішими та як до них підготуватися, адже часу до іспиту залишилося зовсім мало. Отже, як замість того, щоб перейматися, що історію треба вивчити за повною програмою, показати на повну себе?

середа, 19 березня 2025 р.

Оживляємо історію або цікаві методи вивчення історичних персоналій

Історія — це не просто набір дат і подій, це живі історії людей, які змінювали світ. Але як зробити вивчення історичних персоналій захопливими для школярів? 

Ми підготували для вас кілька ідей, які допоможуть оживити уроки історії та зацікавити учнів! Також під постом додаємо портрети видатних особистостей з історії України, які ви можете використовувати на власних уроках.


            Оживляємо історію або цікаві методи вивчення історичних персоналій
 

Time Portal: визначаємо історичну подію за підказками у вигляді відео, згенерованих ШІ

 Time Portal: визначаємо історичну подію за підказками у вигляді відео, згенерованих ШІ


Time Portal: визначаємо історичну подію за підказками у вигляді відео, згенерованих ШІ.
Якщо вам подобається GeoGuessr, але хотілося б такого ж виклику для історичних подій – знайомтесь із Time Portal

понеділок, 17 березня 2025 р.

Посібник "Впровадження інноваційних технологій на уроках історії"

 Посібник розрахований для роботи з учнями 7-11 класів на уроках історії, знайомить із технологіями організації інтерактивних методик, які допомагають учителю зробити процес навчання цікавим, різноманітним і ефективним у процесі розвитку комунікативної компетентності. Він може стати в пригоді кожному вчителю - досвідченому і молодому. 

докладніше тут...

Повстанський рух в Україні початку 1920-х років: методичні матеріали для інтерактивної роботи в групах. Частина 3

Повстанський рух в Україні початку 1920-х років: методичні матеріали для інтерактивної роботи в групах.
 

середа, 5 березня 2025 р.

 Реєстрація для участі в НМТ триватиме протягом 6 березня ー 3 квітня. З-поміж обов’язкових документів, копії яких потрібно завантажити під час реєстрації, є документ, що підтверджує інформацію про освіту.

Для цьогорічних випускників це довідка з місця навчання, у якій має бути зазначено: «він (вона) у 2025 році завершує здобуття повної загальної середньої освіти в (назва закладу освіти)». Довідка, у якій напишуть іншу фразу (наприклад: «він (вона) навчається в (клас) в (назва закладу освіти)») або не зазначать номера й дати її видавання, не буде підтвердженням факту здобуття особою повної загальної середньої освіти у 2025 році і стане підставою для відмови в реєстрації.

Ті вступники, які в поточному році здобудуть повну загальну середню освіту (еквівалентну курсу повної загальної освіти в Україні) у закордонному закладі освіти, мають завантажити копію нотаріально засвідченого перекладу довідки з місця навчання (із закордонного закладу освіти), у якій буде зазначено: «він (вона) завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2025 році в (назва закордонного закладу освіти)».

Цьогоріч розширено перелік документів про освіту для випускників минулих років. Відтак учасники цієї категорії мають завантажити до персонального кабінету один із таких документів: документ про повну загальну середню освіту, документ про здобутий  освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, документ про здобутий освітньо-професійний ступінь фахового молодшого бакалавра, документ про здобутий ступінь вищої освіти, виписка з Реєстру документів про освіту ЄДЕБО, яка  підтверджує наявність у ньому одного із зазначених документів про освіту. Потенційні учасники НМТ можуть самостійно завантажити сканкопію / фотокопію одного з документів про освіту, де буде зазначено його назву, серію (за наявності), номер, прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) власника, інформацію про здобуття відповідної освіти. Передати копію цифрового документа про освіту можна також за допомогою застосунку Дія.

Вступники, які раніше здобули повну загальну середню освіту в закордонному закладі освіти (еквівалентну курсу повної загальної освіти в Україні), мають завантажити копію відповідного документа. Якщо документ оформлено іноземною мовою, необхідно додати нотаріально засвідчений його переклад.

Із вимогами до завантаження сканкопій / фотокопій документів рекомендуємо ознайомитися за посиланням. 

понеділок, 24 лютого 2025 р.

 У лютому 2014 року почалася сучасна російсько-українська війна. Тоді, 11 років тому, РФ окупувала Автономну Республіку Крим і Севастополь, окремі райони Донецької, Луганської та Херсонської областей. До 24 лютого 2022 року основні події війни, з різною інтенсивністю бойових дій, точилися на сході нашої країни. Хоча протистояння російській гібридній агресії відбувалося не тільки на лінії фронту, а й на всій території України. 



Росія розв’язала проти України імперіалістичну – загарбницьку – й екзистенційну війну, спрямовану не лише на захоплення території, а й на знищення української державності, нашої національної ідентичності, геноцид Українського народу. Повномасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року стало новим етапом війни, розпочатої у 2014 році. Cпротив агресії після 24 лютого 2022 року консолідував українців.



четвер, 20 лютого 2025 р.


 

День пам'яті Героїв Небесної Сотні 20 лютого

 

20 лютого в Україні на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013–2014 років. Пам'ятний день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу й стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні. 

Саме 20 лютого 2014 року в середмісті Києва загинуло найбільше людей – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013-2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року за демократичні цінності й територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.

Цьогоріч пам’ять Героїв Небесної Сотні ми вшановуємо з гаслом: «ГЕРОЇ ПЕРШОЇ ПЕРЕМОГИ У БИТВІ, ЩО ТРИВАЄ».

Це гасло є суголосним із ключовою тезою двох попередніх років, з якою ми відзначали День Героїв Небесної Сотні: «Небесна Сотня – перші герої російсько-української війни».

Небесна Сотня – 107 загиблих учасників Революції Гідності, а також активісти Майдану, які загинули навесні 2014 року з початком російської агресії на сході України. Назва «Небесна Сотня» виникла за аналогією з основними структурними одиницями Самооборони Майдану – сотнями. Уперше вона пролунала під час прощання із загиблими на столичному майдані Незалежності 21-22 лютого 2014 року.