середа, 19 березня 2025 р.

Оживляємо історію або цікаві методи вивчення історичних персоналій

Історія — це не просто набір дат і подій, це живі історії людей, які змінювали світ. Але як зробити вивчення історичних персоналій захопливими для школярів? 

Ми підготували для вас кілька ідей, які допоможуть оживити уроки історії та зацікавити учнів! Також під постом додаємо портрети видатних особистостей з історії України, які ви можете використовувати на власних уроках.


            Оживляємо історію або цікаві методи вивчення історичних персоналій
 

Time Portal: визначаємо історичну подію за підказками у вигляді відео, згенерованих ШІ

 Time Portal: визначаємо історичну подію за підказками у вигляді відео, згенерованих ШІ


Time Portal: визначаємо історичну подію за підказками у вигляді відео, згенерованих ШІ.
Якщо вам подобається GeoGuessr, але хотілося б такого ж виклику для історичних подій – знайомтесь із Time Portal

понеділок, 17 березня 2025 р.

Посібник "Впровадження інноваційних технологій на уроках історії"

 Посібник розрахований для роботи з учнями 7-11 класів на уроках історії, знайомить із технологіями організації інтерактивних методик, які допомагають учителю зробити процес навчання цікавим, різноманітним і ефективним у процесі розвитку комунікативної компетентності. Він може стати в пригоді кожному вчителю - досвідченому і молодому. 

докладніше тут...

Повстанський рух в Україні початку 1920-х років: методичні матеріали для інтерактивної роботи в групах. Частина 3

Повстанський рух в Україні початку 1920-х років: методичні матеріали для інтерактивної роботи в групах.
 

середа, 5 березня 2025 р.

 Реєстрація для участі в НМТ триватиме протягом 6 березня ー 3 квітня. З-поміж обов’язкових документів, копії яких потрібно завантажити під час реєстрації, є документ, що підтверджує інформацію про освіту.

Для цьогорічних випускників це довідка з місця навчання, у якій має бути зазначено: «він (вона) у 2025 році завершує здобуття повної загальної середньої освіти в (назва закладу освіти)». Довідка, у якій напишуть іншу фразу (наприклад: «він (вона) навчається в (клас) в (назва закладу освіти)») або не зазначать номера й дати її видавання, не буде підтвердженням факту здобуття особою повної загальної середньої освіти у 2025 році і стане підставою для відмови в реєстрації.

Ті вступники, які в поточному році здобудуть повну загальну середню освіту (еквівалентну курсу повної загальної освіти в Україні) у закордонному закладі освіти, мають завантажити копію нотаріально засвідченого перекладу довідки з місця навчання (із закордонного закладу освіти), у якій буде зазначено: «він (вона) завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2025 році в (назва закордонного закладу освіти)».

Цьогоріч розширено перелік документів про освіту для випускників минулих років. Відтак учасники цієї категорії мають завантажити до персонального кабінету один із таких документів: документ про повну загальну середню освіту, документ про здобутий  освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, документ про здобутий освітньо-професійний ступінь фахового молодшого бакалавра, документ про здобутий ступінь вищої освіти, виписка з Реєстру документів про освіту ЄДЕБО, яка  підтверджує наявність у ньому одного із зазначених документів про освіту. Потенційні учасники НМТ можуть самостійно завантажити сканкопію / фотокопію одного з документів про освіту, де буде зазначено його назву, серію (за наявності), номер, прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) власника, інформацію про здобуття відповідної освіти. Передати копію цифрового документа про освіту можна також за допомогою застосунку Дія.

Вступники, які раніше здобули повну загальну середню освіту в закордонному закладі освіти (еквівалентну курсу повної загальної освіти в Україні), мають завантажити копію відповідного документа. Якщо документ оформлено іноземною мовою, необхідно додати нотаріально засвідчений його переклад.

Із вимогами до завантаження сканкопій / фотокопій документів рекомендуємо ознайомитися за посиланням.